O mnie

2014-02-03 21:21:51
To ja, Michalina Bartkowiak. Urodziłam się 04 lipca 2013 roku w Grodzisku Wielkopolskim. 
 
Na pierwszy rzut oka jestem silną dziewczynką, jednak w środku walczę z nieuleczalną na dzień dzisiejszy chorobą, MUKOWISCYDOZĄ.
 
To ona sprawia, że bez inhalacji i odpowiedniej rehabilitacji na co dzień ani rusz. Polubiłam już tą maskę i lubię także, kiedy mój tata śpiewa mi różne piosenki podczas oddychania, a mamusia mruczy do ucha podczas oklepywania. Inhalator zajmuje główne miejsce w mojej torbie podróżnej, kiedy jadę do dziadków i w odwiedziny, to nic, wiem, że jest on moim przyjacielem.
 
Mamusia i tatuś starają się, aby moje dzieciństwo było beztroskie i szczęśliwe, mimo iż codziennie muszę mieć inhalacje, drenaże, jem dużo leków, przyjmuję witaminy. Mama zawsze pilnuje moich posiłków, by były bogate w odpowiednią ilość tłuszczów. Ja do niejadków nie należę, bardzo lubię jeść, więc moja waga nie spada. Co jakiś czas jeżdżę z rodzicami do różnych specjalistów od żywienia i chorób płuc, którzy kontrolują przebieg mojej choroby. Dobrze, że lubię podróżować…
 
Wiem, że moi rodzice kochają mnie nad życie i robią wszystko, co w ich mocy, abym mogła normalnie funkcjonować i rozwijać się każdego dnia.
 
Może kiedyś wynajdą szczepionkę na tę chorobę, a mnie będzie na nią stać i będę zdrową, szczęśliwą dziewczynką tak, jak inne dzieci :)
 
Jeśli chcesz, aby moje dzieciństwo było bardziej radosne i abym mogła cieszyć się dobrym samopoczuciem na dłużej, to pomóż…
 
 
I pamiętaj: przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać...