AKCJA NAKRĘTKI

2014-06-25 10:36:55

MIEJSCA ZBIÓRKI - kliknij i zobacz gdzie możesz zostawić nakrętki

 

1. Ale o co w ogóle chodzi?
Akcja ‘Zbieramy zakrętki dla Michaliny’ polega na zbieraniu plastikowych zakrętek, które następnie są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych. 

2. Dla kogo zbieramy?
Zbieramy dla Michaliny Bartkowiak ( www.michalina.org.pl ) tam są dostępne wszelkie informacje na temat choroby Michaliny. Misia to 12 miesięczna dziewczynka z wykrytą Mukowiscydozą z Grodziska Wielkopolskiego. 

3. Na co przeznaczane są pieniądze?
Pieniądze przeznaczone są na zakup kamizelki drenażowej koszt to około 25-30 tyś złotych . Niestety sprzęt dla dzieci chorych na Mukowiscydozę jest ogromnie drogi. 

4. Co zbieramy?
Zbieramy wszelkie zakrętki plastikowe. Niezależnie od tego z jakiego produktu pochodzą. Standardowe są nakrętki od napojów tj. coca coli, pepsi, soków czy wody mineralnej. 
Oczywiście wszystkie zakrętki od kosmetyków (szamponów, perfumów, lakierów), oraz po różnych środkach czyszczących (począwszy od płynów do prania, czyszczenia podłóg, łazienek, kuchni, skończywszy na płynach do naczyń). 

5. Kto zbiera?
Na początku zbiera najbliższa rodzina, przyjaciele, którzy namawiali swoich, innych przyjaciół i tak się zaczęło. Akcja nabiera tempa i teraz zbierają ludzie z różnych części .

Do akcji dołączyły się również:
I tutaj liczymy na szkoły , przedszkola , firmy i wszelkiego rodzaju instytucje.

7. Gdzie oddajemy nakrętki?
Tutaj negocjujemy i szukamy firmy, która jest najbliżej i da dobrą stawkę. 
Stawki za kilogram to około 1,00 zł. Dlatego szybko można policzyć ile ton musimy zebrać. 


UWAGA! Musimy wrócić uwagę czy wewnątrz w nakrętkach nie ma GUMEK innego koloru niż nakrętki- jeśli tak to trzeba je wyciągnąć i wrzucić do odpowiedniego koloru. Z bezbarwnymi nie ma takiego problemu ) 


10. Gdzie można oddać swoje zbiory?


A co do innych to wszystko zależy od odległości, ilości nakrętek, itd., ale zawsze znajdujemy jakieś rozwiązanie. Jeśli my nie jesteśmy w stanie odebrać nakrętek informacje do zaprzyjaźnionych ludzi. 

11. Jak się z nami skontaktować?
Najlepiej na naszym facebook’owym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/533612670083672/
Lub przez naszego maila – bartkowiak.michal@gmail.com 
Tam chętnie udzielamy wszelkich informacji :)